Odzież dla ratowników medycznych

Trudno wskazać wiele zawodów równie odpowiedzialnych, co zawód ratownika medycznego - najczęściej to właśnie on jako pierwszy ma styczność z ofiarami najrozmaitszych wypadków i to od jego wiedzy, kwalifikacji oraz doświadczenia nierzadko zależy ludzkie życie. Ratownik medyczny powinien umieć szybko zorientować się w sytuacji, przeprowadzić wywiad z poszkodowanym, wykonać odpowiednie badania lub przystąpić do udzielenia pierwszej pomocy. Następnie taką osobę należy jak najszybciej przewieźć do pobliskiego szpitala, aby udzielić mu dalszej pomocy.

Sprawdź ofertę odzieży dla ratowników medycznych
obrazek prezentujacy

Gdzie kupić odzież dla ratowników medycznych?

Aby móc skutecznie pełnić obowiązki ratownika medycznego, niezbędna jest odpowiednia odzież ochronna, pozwalająca mu na swobodne ruchy, a także zapobiegająca przedostaniu się krwi, zanieczyszczeń, wirusów i bakterii, co pozwoli mu zachować bezpieczeństwo swoje oraz poszkodowanego. Nie wszyscy wiedzą jednak, gdzie kupić odzież dla ratowników medycznych. Można to zrobić na przykład w sklepie internetowym extremewear.pl, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria i odzież przeznaczoną dla służb.

Koszulki dla ratowników medycznych

Jako osoba najczęściej jako pierwsza pojawiająca się w miejscu wypadku, ratownik medyczny narażony jest na liczne zabrudzenia - właśnie dlatego jego odzież powinna być wykonana z materiału, który pozwoli łatwo pozbyć się zanieczyszczeń. Co więcej, ważne jest, aby koszulki dla ratowników medycznych były dobrze widoczne i przykuwały uwagę, dlatego często są w jaskrawych kolorach, na przykład czerwone, a także zawierają fluorescencyjne napisy, pozostające widoczne także w nocy. To wszystko, aby w razie potrzeby natychmiast ratować poszkodowanego, zamiast odpowiadać na pytania osób postronnych.

Odzież i akcesoria dla ratowników medycznych i służb mundurowych
Sprawdź produkty

Koszulka ratownika medycznego - czarna

Dobrym wyborem dotyczącym odzieży dla ratownika medycznego, będzie z pewnością czarna koszulka z dużym emblematem przedstawiającym laskę Eskulapa. Koszulka jest uszyta z bardzo dobrej gatunkowo 100% bawełny premium o wysokiej gramaturze, która zapewnia najwyższy stopień komfortu oraz odpowiednią termoregulację i swobodę ruchów. Połączenie barw na wzorzystej koszulce nadaje jej nieco rockowego stylu. Model dostępny jest w różnych kolorach. Czarna koszulka ratownika medycznego – zobacz ofertę!

Koszulka ratownika medycznego - biała

Inną odpowiednią koszulką jest również biała z czerwonym napisem i wzorem na piersi oraz mniejszą, pełną detali grafiką na karku - znak ten jest bardzo dobrze widoczny na każdym tle z dostępnych w sklepie kolorów. Koszulka ta, podobnie jak poprzedni model, uszyta została z bardzo wysokiej jakości bawełny premium o gramaturze 200g/m2, zapewniająca ratownikowi medycznemu pełen zakres ruchów. Bawełna jest całkiem przewiewna i oddychająca, zatem jest doskonałym materiałem na ubranie dla ratownika. Biała koszulka ratownika medycznego – zobacz ofertę!

Sklep z odzieżą dla ratowników medycznych

Odzież dla ratowników medycznych zazwyczaj wyposażona jest także w specjalny, wzorzysty emblemat charakterystyczny dla tej grupy zawodowej - potwierdza on kompetencje ratownika medycznego i pozwala uniknąć dyskusji z osobami trzecimi, ponieważ od razu wskazuje na to, kim jest ratownik i dlaczego pomaga poszkodowanym. Odzież dla ratowników medycznych zawiera zazwyczaj odblaskowe elementy, które są dobrze widoczne po zmierzchu - odpowiednie części garderoby wykonane z najwyższej jakości materiałów znajdziesz w sklepie z odzieżą dla ratowników medycznych extremewear.pl